Mina ja minu haigus.

 

Mina olen Kristi. 

Elan väikses Põltsamaa linnas keset Eestit. 

Seda va käsitööhaigust põen juba lapseeast saati ja nagu nii mõnigi haigus on ka see vanusega pidevalt süvenenud.

 

Mäletan, et esimeses klassis, kui teistele hakati õpetama keti heegeldamist, siis mina koos õpetajaga õpetasin teisi. No küll oli tähtis tunne olla, siiamaani on meeles! :D Minu esimesed lõngad andis mulle käsitööhull vanaema - tema uhketest kinnastest-sokkidest-seinavaipadest üle jäänud väiksed kerakesed. Need olid nii mitmesugused ja tekitasid minus tunde, mida iga käsitöösõber lõngapoodi sattudes tunneb! ;)

 

Kuigi ka perele saab sokke kootud on minu jaoks kõige vahvam ja loomingulisust võimaldavam  mänguasjade valmistamine. 

Tasapisi meisterdamise käigus hakkab tegelane elama: kõigepealt kõht punni, siis ajab nina püsti. Teeb siis silmad lahti ja sirutab käsi-jalgu ning lõpuks kohendab soengut.

 

Oma haiguse süvenedes hakkasin vähehaaval ka laatadel käima. Noh, et mitte ise mänguasjahunnikusse uppuda. Esimesel korral oli hirm tohutu suur - keegi polnud neid enne näinud ega oma hinnangut andnud. Vaid oma laste pealt nägin, et ehk meeldivad. Öö enne laata ma põhimõtteliselt ei maganud, muudkui muretsesin eesoleva päeva pärast...

 

Aga see naeratus, mis peegeldus suvaliste möödakäijate nägudelt, kui nad neid semusid letil reas märkasid, see naeratus tegi südame soojaks ja süvendas järjest mu ravimatut haigust.

 

Kõige tänulikum olengi neile, kes naeratasid ja sisendasid seeläbi julgust siis, kui ma alles alustasin, kui lelud olid lihtsad, nagu koolilapse tehtud. Tänu teile olen lelusid meisterdanud kogu aeg juba alates aastast 2005 ja kavatsen sama hooga jätkata :)

 

Jõululaat on saanud minu lemmikuiks, mida õhinaga ootan. Minul hakkavad päkapikud lõngakorvist välja ronima juba oktoobri algusest. Või veel varemgi! 

Alates 2009. aasta veebruarist kuni 2014.aastani kajastasin ona tegemisi Isetegija keskkonnas blogis, Pandamõmmi pesas. Just sellest ajast olen end internetis esitlenud Pandamõmmina ja minu käsitöö piltidele, mida internetist leiate, on kirjutatud samuti "Pandamõmmi".

2010. aasta detsembrist liitusin Facebookiga ja olen huvitatuile oma töid ka seal Mänguasjamaa nime all tutvustanud. Tervitused kõigile Facebooki sõpradele! :)

2012. aasta keskel sai minu tegevus lõpuks ametlikult väikese osaühinguna vormistatud: Pähklinäpp OÜ. Ennetades juba palju kordi tekkinud küsimust "kes on pähklinäpp?": väike näriline

 

Iga minu tegelane, loom või elukas on veidi isemoodi ja oma iseloomuga. Iga käsitööde sõber ja natuke isemoodi asjade austaja peaks nende seast leidma endale või oma kaaslasele kingituseks sobiva ja meeldiva sõbra. 

Mul on siiralt hea meel, et eelistate kodumaist käsitööd ja kogu hinge panustades tehtud lelusid! 

 

Soojade värviliste tervitustega, 

Kristi

 

Jõululaadal Paides 2009: